IAJWG CHAMPIONSHIPS BY CALLAWAY 2023

Poprvé jsem se účastnil turnaje IAJWG CHAMPIONSHIPS BY CALLAWAY 2023, který se tradičně hraje na Kunětické Hoře. Jedná se o národní kvalifikaci pro finálový turnaj, který se hraje v USA.

Příprava na sezónu

Ve stejném termínu se hrály dva „wagrové“ turnaje – RMTM na Kaskádě a již zmíněný IMG na Kunětické Hoře. Vzhledem k tomu, že jsem měl po přátelském utkání proti Slovensku (článek zde) čerstvě nachozenou Kaskádu, klonil jsem se spíše k turnaji v Brně, nicméně již při stavbě kalendáře na letošní sezónu jsme dali přednost „Kuňce“. A to ze dvou důvodů. Hlavním důvodem bylo, že se na hřišti bude hrát Mistrovství žáků a kadetů a ještě tady bude zastávka NGTM 2023. Takže jsme tento turnaj pojali trošku jako přípravu na turnajovou sezónu.

Cvičné kolo pod dozorem trenéra

Na cvičné kolo se ke mě přidala Amálka Pink, takže bylo jasné, že budu pod dohledem svého trenéra. A myslím, že mohl být s mojí hrou spokojen, protože až na závěr jsem obešel hřiště bez jediného zaváhání. Dnes se mi opravdu hra dařila a já se těšil na turnajová kola. Jenom greeny mi dělaly trošku starosti, protože po chladném jaru ještě nezačala zdejší tráva dostatečně růst.

Chyby v závěru první devítky

První kolo jsem startoval v 10:33 s o rok staršími spoluhráči, kterými byli Tomáš Fašina a Filip Lukáš. S oběma jsem strávil nejen soustředění v Turecku (článek zde), ale také jsme spolu hráli ve výběru ČR proti Slovensku minulý týden na Kaskádě. Takže nikdo neznámý.
Po skvělém cvičném kole jsem si věřil a úvod tomu odpovídal, ale nevyšel mi závěr první devítky. Bogey na pětce bylo zbytečné, když jsem nedokázal proměnit krátký putt do paru, na osmičce jsem po odpalu skončil v těžké pozici u hrany bunkeru, takže tady bogey asi v pořádku, ale 3-putt na devítce! To už bylo moc. Tomáš chyboval dvakrát v úvodu, takže byl po devítce průběžně +2 a vedení držel Filip +1.
Snažil jsem se ztrátu dohnat na druhé devítce, ale ani tady jsem se nevyvaroval chybám. Na jedenáctce mi vůbec nevyšla druhá rána, kterou jsem si poslal před sebe do vysoké trávy a na šestnáctce přišel druhý 3-putt dne. Dvě chyby, dvě bogey. Problém byl, že se nedařilo skórovat na ostatních jamkách! Příležitostí bylo dost, ale míček na greenech narážel do děr. Ovšem ne do těch jamkových. S greeny jsme se ale trápili všichni. Chuť jsem si spravil alespoň na poslední jamce, když mi tam konečně spadl putt do birdie. První kolo jsem tak dohrál za 76 ran (+4). Tomáš od čtvrté jamky nezaváhal a i když ani on nedokázal skórovat, donesl na druhé devítce čistou score kartu s celkovým výsledkem +2 (74), stejně jako Filip, který se taky dočkal birdie až v závěru.

Výsledkově špatné druhé kolo

Turnaj byl vyrovnaný a i když jsem na první místo ztrácel pouze dvě rány, průběžně jsem byl po prvním kole sedmý. To znamenalo start ve třetím flajtu společně s Tomášem Hejdou a Ondrou Machem. S Ondrou to sice byla turnajová premiéra, ale i on byl na jaře se mnou na kempu RTS v Turecku a na Tomíka jsem se moc těšil, protože to byl na kempu můj parťák na pokoji.
Začátek skvělý! Driverem trefený střed, rána k tyči, putt, birdie. Jak je ta hra jednoduchá. To však bylo dnes na dlouhou dobu vše. Nemůžu říct, že bych dnes hrál špatně, ale výsledkově to nebylo dobré. A příčina? Nějak jsem dnes hledal rány do greenu, které byly buď krátké, nebo naopak dlouhé. A co nefungovalo? Chip a putt. Dnes jsem ze šesti možností ani jednou nezachránil! A nebyly to těžké pozice. Dnešní kolo za 79 ran mi vůbec nechutnalo. Ondrovi se taky moc nedařilo, když zahrál ještě o dvě rány více. Spokojený tak byl zřejmě pouze Tomáš za 76 ran. Během turnaje jsme si moc nepovídali, ale večer byl čas na společný trénink.

Kolo v paru

I když jsem s výsledkem ve druhém kole nebyl spokojený, posunul jsem se na šesté místo. Takže druhý flajt a opět s Tomášem, kterého doplnila pohoda a dobrá nálada v podobě Bertíka Fily.
Hned na první jamce jsem navázal na včerejší hru, když jsem dobře založil, ale dlouhá rána do greenu a první bogey. Takhle začít nechcete. Oklepal jsem se a další minutý green byl až na patnácté jamce. Dnes jsem hrál svoji hru, kdy mě od ještě lepšího výsledku dělily kvalitnější greeny. Dnes jsem si spravil chuť a i když výsledek v paru za 72 ran neznamenal posun na medailové příčky, byl jsem s dnešním výkonem spokojený. Tomáš zopakoval včerejší výsledek +4 (76) a Bertíka po dohrání mrzelo bogey z poslední jamky, které ho možná stálo bronzovou pozici, když hrál +2(74).

Páté místo

Z vítězství v turnaji IAJWG CHAMPIONSHIPS BY CALLAWAY 2023 se radoval Tomáš Fašina -1(74,72,69), který na závěr zahrál pěkných 69 ran a zaslouženě se tak dostal na žebříček WAGR. Druhé místo uhájil Filip Lukáš +7(74,73,76) před Hugem Miklem +9(74,78,73). Čtvrtý byl Albert Fila +10(74,78,74) a já jsem na Kunětické Hoře skončil na pátém místě po kolech za 76, 79 a 72 ran.
Z turnaje jsem odjížděl spokojený s pocitem, že na hřišti dokážu zahrát dobrý výsledek a pevně věřím, že na kvalitnějších greenech bude moje hra ještě lepší. No a navíc díky pana Ulmana mám na památku spoustu krásných fotografií, které můžete shlédnout ve fotogalerii.