Mistrovství PGCOV 2023

Mistrovství PGCOV 2023 se odehrálo za pěkného slunečného počasí. Dalo se tak očekávat, že na medaile bude třeba zahrát hodně dobrý výsledek.

Předchozí ročníky

Po mistrovských titulech v letech 2017-2020 v kategorii do 12 let a v roce 2021 do 14 let se mi zatím v předchozích dvou letech nepodařilo získat titul do 18 let. V roce 2021 jsem prohrál v rozstřelu s Honzou Haladejem a v loňském roce zvítězil Tadeáš Bodinger. Vždy jsem byl k titulu blízko, jednou prohraný rozstřel, podruhé zlomený putter na 14 jamce. Navíc jsem vždy toužil zároveň po medaili z kategorie „Muži“.

Kolo bez birdie

Do turnaje jsem vstoupil ve druhém „flajtu“ po boku ostřílených borců a stavebních kamenů extraligového týmu, kterými byli Adam Volejníček a Tomáš Sokolovský. Ostatně i první „flajt“ byl složen výhradně z extraligových hráčů PGCOV. Konkurence tedy byla vysoká.
Od úvodních jamek jsem hrál skvělý golf. Jediné co tomu chybělo, bylo proměnit šance v birdie putt! A jak to ve sportu bývá, nedáš, dostaneš. A v golfu to platí dvojnásob. Neproměníš svoje šance na skórování, přijde chyba a ztráta.
Výsledkem bylo kolo za +3, kdyby bylo na začátku mínus, asi by se nikdo nedivil. Ale takový je někdy golf. Spoluhráči se dnes rozjížděli trošku pomaleji, ale hlavně Tomáš předvedl v druhé půli svoje zkušenosti. Každopádně to pro mě byla radost si s nimi zahrát a trošku jsem litoval, že druhý den již spolu nepůjdeme.

Druhé kolo v paru

Výsledek z prvního dne mi stačil opět na druhý „flajt“, když dnes mými spoluhráči byli Matyáš Sliwka a Jan Haladej.
Opět jsem na úvodních jamkách nedokázal skórovat, i když jsem si šance připravoval. A stejně jako včera přišla ztráta na jamce číslo čtyři. Naštěstí se mi na další jamce konečně podařilo přihrát k tyči a proměnit putt do birdie. Paradoxně po vyhozené první ráně. A další birdie přišlo hned za chvíli na sedmičce po skvělé ráně z „týčka“.
Už to vypadalo, že se nadechnu ke stíhající jízdě, ale sterilita na greenech mě nepustila dále. Sice jsem ještě na 15. jamce proměnil birdie putt, ale to jsem vykompenzoval neproměněným „metrákem“ do paru na sedmnáctce. Ani dlouhý drive až do greenového bunkeru na poslední jamce nepřinesl lepší výsledek, než par.
S kolem v paru za 72 ran jsem byl spokojený, ale zároveň jsem věděl, že i dnes to mohlo být pod par. Maty mi dnes v úvodu přišel příliš nervózní a díky několika 3-putům v úvodu se vyřadil z boje o medaile a Honza dnes střídal lepší okamžiky s horšími.

Dvě medaile

K úctě ke všem spoluhráčům, o svém vítězství v kategorii do 18 let jsem po prvním kole příliš nepochyboval, i když míč je kulatý a druhý Matyáš Krol se v letošním roce hodně zlepšil. Já však letos opět toužil hlavně po medaili v hlavní kategorii „Muži“. Třetí flajt složený ze zkušených hráčů čekal na osmnáctce, takže jsem se ihned po dohrání dozvěděl, že bude záležet, jak jdou hráči v prvním flajtu.
Pro již šesté vítězství si nakonec došel Ondřej Chlebiš (-2) před Ondřejem Čmielem (+1) a Honzovi Piperkovi (+4) nakonec nestačilo ani birdie na poslední jamce, když zopakoval 74 ran z prvního kola.
Já se tak dočkal po výsledku +3, za kola 75 a 72, první „dospělé“ medaile a k tomu po dvou stříbrných jsem si z Mistrovství PGCOV 2023 odvezl zlatou medaili v kategorii juniorů do 18 let.
Třešničkou pak bylo dodatečné vyhlášení Mistrovství PGCOV v jamkové hře za rok 2022, když jsem si odvezl další zlatou medaili!