Národní Golfová Tour Mládeže 2023 – Hluboká

Na jihu Čech letos odstartovala Národní Golfová Tour Mládeže 2023 – Hluboká. Pro mě se jednalo o premiéru v kategorii „Kadeti“.

Změna v kalendáři

Původně jsme měli naplánovanou cestu na Slovensko na turnaj SKGA v Sedině, kde se mi na závěr loňské sezóny podařilo zahrát pěkný výsledek (článek zde). Nakonec jsme ale dali přednost domácímu turnaji v krásném prostředí jižních Čech pod státním zámkem Hluboká nad Vltavou.

Přeháňky

Start v sobotu v 11:40 společně s Hugem Miklem a Ondrou Chromčíkem. S kluky se dobře znám, takže žádné překvapení na startu. Jediné co mě mrzelo, že to byl opět letos už třetí turnaj, kterému se nevyhnul déšť. Nejednalo se o vytrvalý déšť, ale na hřiště přicházely v určitých intervalech májové přeháňky. Naštěstí bouřkové mraky se nám těsně vyhnuly.
Až na 5-parovou trojku, kde jsem zaznamenal 3-putt, jsem byl s první devítkou spokojený. Bylo z toho jedno bogey, proměněné 2 putty do birdie, ostatní jamky v paru. Jenom škoda neproměněných dalších šancí. Ondra zahrál na první devítce čtyři bogey a Hugo po nervózním úvodu, kde ztratil čtyři rány v závěru první devítky dvě rány ubral.

Neproměněné putty

Také na druhé devítce jsem z „týčka“ nechyboval a i rány do greenu byly v pořádku, ale přece jen teplo, voda a větší počet hráčů mělo za následek, že greeny už tak nejezdily, jako na první devítce. Nedařilo se mi proměňovat putty do birdie a dvakrát jsem minul i putt do paru. Až na skórování jsem byl s úvodním kolem spokojený, i když bogey na poslední jamce mě hodně mrzelo.
Kolo za 73 ran (+1) bylo v ten den nejlepším výsledkem v kategorii kadetů! Hugo asi litoval pokaženého závěru, kde ztratil tři rány, dnes hrál 77 ran (+5) a Ondra dnešní kolo dokončil s výsledkem 79 ran (+7).

Dva Mikulášové

Druhý den jsem startoval v ranním bloku, ale díky početné kategorii kadetů a startu v obráceném pořadí to bylo až v jedenáct hodin. Na startu jsme se sešli po dlouhé době dva Mikulášové, tím druhým byl Mikuláš Rosa (na fotografiích vždy vpravo), se kterým jsem hrál poprvé a zřejmě taky naposledy při mé premiéře na NGTM. Bylo to v roce 2018 v Telči (článek zde). No a třetím do party byl můj spolubydlící z posledních RTS kempů Tomáš Hejda, který dnes slavil patnácté narozeniny.

Chyba v závěru

S Tomášem jsme dnes první devítku obešli shodně za +1, ale ani dnes jsem nebyl se svojí hrou na greenech spokojený. Spousta šancí, ale dnes mi opravdu nic nespadlo. Naopak jsem nic nezachránil a na poslední jamce si připsal 3-putt. Ani jsem po dohrání netušil, jestli mě závěrečná chyba nebude stát vítězství! Bylo to kolo bez birdie za +4(76).
Mikuláš po chybě hned na druhé jamce, když jeho rána skončila za autovými kolíky, působil trošku odevzdaně a dnešní kolo dohrál za 81 ran (+9). Tomáš hrál dnes dobře a díky třem birdie dnes donesl +2(74), což mu v konečném účtování stačilo na druhé místo.

První vítězství na NGTM

Po sečtení všech výsledků se ukázalo, že závěrečná chyba neměla vliv na celkové umístění a já se tak mohl radovat nejen z letošního prvního vítězství, ale také z mého prvního vítězství na Národní Golfové Tour Mládeže. O ránu za mnou a ze stříbrné pozice se mohl radovat dnešní oslavenec Tomáš Hejda a třetí místo si z jihu Čech odváží po skvělém finálovém kole v paru Ondra Chromčík.
Hořkou chuť z poslední jamky jsem si spravil vynikajícím dortem od Tomáše, kterým nás po dohrání pohostil na oslavu svých narozenin.
Závěrem bych chtěl poděkovat panu Slukovi a Martinovi Ulmanovi za nádherné fotografie – Fotogalerie!