SKGA Junior Tour I 2023 WAGR

Také v letošním roce jsem na úvod sezóny vyrazil na Slovensko, kde se hrál turnaj SKGA Junior Tour I 2023 WAGR v Green Resort Hrubá Borša.

Počasí

Co se týče počasí – nemám štěstí na dobré podmínky při úvodním turnaji nové sezóny. V loňském roce nás v Nitře málem odfoukl ledový vítr, letos to byl silný déšť a teploty taky nebyly příliš vysoké. Hlavně páteční cvičné kolo bylo pouze pro otrlé, taky jsem spoluhráče na druhé devítce nepotkal. Samotný turnaj už byl lepší, ale v sobotu spousta přeháněk, v neděli déšť na první devítce a v pondělí déšť vystřídal nárazový vítr. Skvělá příprava na sezónu.

Nervózní úvod

Hned v úvodu bylo znát, že se jedná o první turnaj sezóny. Troška nervozity v úvodu, několik zbytečných chyb, ale výsledek nebyl nakonec vůbec špatný. Podržela mě hlavně krátká hra a i když jsem zahrál třikrát 3-putt, dokázal jsem to kompenzovat třemi birdie. Nakonec se vlastně rozdílovou jamkou stala pouze jedenáctka, kde jsem trošku nečekaně zahrál asi z 20m pět ran!
A kdo mi v úvodním turnaji sekundoval? Byl to Ondra Šustek, se kterým jsem toho sice společně moc neodehrál, ale známe se moc dobře a Honza Pololáník, se kterým jsem hrál sice poprvé, ale také se známe. Prostě dva borci z Brna.
A jak to bylo výsledkově? Po prvním kole jsem dělil druhou příčku v kategorii U16 se Stephanem Csöngeiem po výsledku +4 za 76 ran. Ve vedení byl o ránu domácí Tomáš Šmiček (75). Ondra (77) pak dělil čtvrté místo a Honza (78) hrál v kategorii U21. Ten by na to byl mnohem lépe, kdyby ho nepotrápila jamka číslo 14.

Po druhém kole stále dělené druhé místo

Druhý den sliboval lepší počasí. Sice se to opět bez deště neobešlo, ale bylo podstatně lépe. A také naše hra byla o poznání lepší. Skvěle začal hlavně Honza, který zahrál na úvodních dvou jamkách birdie. Ovšem dnešní kolo patřilo Ondrovi, který zahájil stíhací jízdu na čelo. Jeho železa přesně trefovala green a díky šesti birdie zapsal skvělých 69 ran a dostal se po druhém kole do vedení v turnaji.
Mě to dnes nepadalo. Hlavně na druhé devítce jsem si připravil dobré příležitosti, ale nedařilo se mi proměňovat putty do birdie. S výsledkem v paru za 72 ran jsem byl spokojený. Znamenalo to stále dělené druhé místo s rakouským hráčem. V paru dnes zahrál i Honza.

100% krátká hra

A bylo tady pondělní finále. Pro změnu bez deště, ale se silným nárazovým větrem. Rakouský hráč Stephan Csöngei a já jsme na vedoucího Ondřeje Šustka ztráceli dvě rány. To byl finálový flight. A než se dozvíte, jak to celé dopadlo, malá vzpomínka na mé „mládí“. Při posledním turnaji SKGA na Sedině (článek zde) jsem se po delší době potkal s Matiasem a se Stephanem jsem se seznámil také už v roce 2018. (Na první fotce uprostřed a letos vlevo.)

Finále nejlépe začal Stephan, který v úvodu zahrál dvě birdie a až do závěru první devítky nechyboval a
s větrem si nejlépe rozuměl. Ondrův odpal jsme na třetí jamce nedokázali najít, takže se Stephan dostal do průběžného vedení. A jak se dařilo v úvodu mě? I když jsem měl za sebou přípravu PGCOV ve větrném Slavkově, nedařilo se mi trefovat greeny v regulaci. Nicméně dnes mě držela 100% krátká hra a nebýt silného poryvu větru, který mě rozhodil při krátkém puttu na devítce, byl jsem po devíti jamkách se Stephanem ve vedení v turnaji.

Vedení po třináctce

Na druhou devítku tak vstoupil ve vedoucí pozici Stephan+3, já byl průběžně druhý +4 a třetí místo patřilo Ondrovi +6. Bylo jasné, že poslední devítka rozhodne.
Ondra se nevzdával, začaly mu opět chodit přesná železa a hrál v úvodu druhé devítky v paru. Já jsem se Stephanem chyboval na 3-parové dvanáctce, Ondra těsně netrefil birdie. Následně rakouský hráč zachyboval a trefil vodu na 13 jamce a já se tak dostal do vedení v turnaji! Netrvalo to však dlouho. V tu chvíli jsem nedokázal na následujících jamkách trefit fairway a zatímco kluci zahráli na patnáctce birdie, já zahrál druhé bogye v řadě.

Nešťastná 17

Na sedmnácté jamce Ondra odehrál ze špatných odpališť. Musím podotknout, že ho zmátly předsazené žluté kameny a já si to uvědomil až po jeho odpalu. Sice opakoval ránu, ale jak se později ukázalo, tato technická chyba ho stála dvě trestné rány.
O svém vítězství rozhodl Stephan +4( (76,72,72) závěrečným birdie puttem, já jsem na turnaji díky dodatečné penalizaci Ondry vybojoval druhé místo s výsledkem +7 (76,72,75) a smutný Ondra +8 (77,69,78) nakonec skončil třetí. V celkovém pořadí WAGR mi patřilo v turnaji SKGA Junior Tour I 2023 WAGR 11. místo.

Skvělý turnaj před reprezentačním utkáním

Co říci závěrem? I když nebyly povětrnostní podmínky nejlepší, hřiště bylo skvěle připraveno a organizátoři odvedli skvělou práci, za což jim patří můj dík. Se spoluhráči se mi hrálo skvěle a nebýt nešťastného okamžiku na sedmnácté jamce, byl to jeden z nejlepších turnajů. Myslím, že jsem letos na Slovensku nehrál naposledy. Tento turnaj jsem měl na rozehrání před reprezentační premiérou, protože již v pátek nastoupím k přátelskému utkání proti Slovensku na brněnské Kaskádě! Moc se těším.