Národní Golfová Tour Mládeže 2020 – Masters

Národní Golfová Tour Mládeže 2020 – Masters se odehrála na hřišti Kaskáda, které leží nedaleko Brna. Hrály se devítky železná a dřevěná. Do turnaje bylo přijato na základě výsledků základní části 15 nejlepších hráčů v kategorii mladších žáků.

Příprava

Na jižní Moravu jsme opět vyrazili s předstihem, abych si mohl připomenout úskalí místního hřiště. Je pravda, že na Kaskádě jsem už odehrál několik turnajů, převážně v rámci Morava Cup, ale v letošním ročníku jsem zrovna tento turnaj vypustil. Dal jsem přednost přípravě na Mezinárodní mistrovství Rakouska 2020.
První den mě na druhé devítce doprovázel Ondra Doležal, kterého jsme nabrali do buggy při přejezdu na dřevěnou devítku a v pátek jsem už šel se svým stabilním letošním parťákem pro cvičná kola s Martinem Grubnerem. Na jihu Moravy panovalo krásné počasí a my si užívali nádherný místní resort.

Nečekaný začátek

Do turnaje se nastupovalo podle průběžného pořadí NGTM 2020, takže jsem odstartoval jako třetí v prvním flajtu společně s vedoucím Vaškem Švubem a druhým Štěpánem Pláškem. Sice se ve finále rozdával větší počet bodů, ale já poztrácel důležité body jak v Poděbradech, tak před čtrnácti dni v Liberci. Dokonce i na Mnichu jsem o důležité body přišel posledním puttem. Byl to tedy boj o třetí místo.
Hned první odpal skončil v písku a i když míček ležel dobře, při ráně hybridem trefil hranu bunkeru. Přesnou ranou do greenu jsem zachránil par, Štěpán začal skvěle berdíkem na první jamce. Vašek musel několikrát opakovat druhou ránu, když neustále trefoval dráty elektrického vedení. Zřejmě ho to mírně rozhodilo a na úvod zapsal bogey. Nečekaný začátek.

Slabší úvod

Na další jamce jsem opět netrefil odpal a dostal se ještě do větších obtíží. Po ráně do pravého rafu jsem nebyl schopen zahrát na jamku a po chybách jsem ztratil dvě rány. Další rány jsem nechal na jamkách pět, šest a osm a jediné co mě na první devítce potěšilo, bylo birdie na závěrečném 5-paru.
Se železnou devítkou za +4 jsem nebyl spokojený. Vašek v úvodu sice taky ztratil tři rány, ale po Eaglu na šestce se rozjel k parádnímu výkonu a na první devítce už nechyboval. Štěpán měl divokou první devítku, když zahrál pouze jeden par. Sice z nás skóroval nejvíce a připsal si tři birdie, ale po triple bogey na šestce byl na stejném průběžném výsledku jako já. Úvod jsme si oba představovali lépe.

NEPOUČITELNÝ

Birdie z devítky mě povzbudilo a já se těšil na „dřevo“. Opět jsem netrefil fairway, ale na desítce jsem ještě zachránil par. Na jedenáctce jsem opět po odpalu skončil v písku a zopakoval stejnou chybu z úvodu, když jsem hybridem trefil hranu bunkeru. Nyní jsem již par nezachránil.
NEPOUČITELNÝ z předchozích nezdarů jsem na ránu z bunkeru na dvanáctce vzal opět hybrid! Tentokrát jsem ho však do hrany pořádně zabořil! Tato chyba mě na jamce stála čtyři rány!

Chyby na Tee

Sice jsem to nezabalil a hned zahrál birdie, bylo ale jasné, že se výsledkovou listinou propadnu. Dnešní kolo mi prostě nevyšlo a hlavní příčinou byl nepřesný driver, když jsem dnes trefil pouze 29% fairways. Do tohoto turnaje jsem měl v letošním roce v průměru 80% úspěšnost.
Druhým faktorem bylo špatné rozhodnutí při hře z bunkeru. Co naplat. Kolo jsem dohrál s výsledkem 83 ran. Vašek hrál od šestky opravdu dobře a v závěru se díky dvěma birdie dostal dokonce jednu pod par hřiště. Štěpána dnešek taky nezastihl v nejlepším rozpoložení a po výsledku 81 ran figuroval na děleném čtvrtém místě společně s Hugem a Patrikem.
Do čela turnaje se po prvním kole dostal Louis -4, druhý byl Vašek -1 a k třetímu místu pomohl Eagle na úvodní jamce Ondrovi.

Po roce stejná trojice

Díky včerejšímu výsledku jsem se propadl až na sedmé místo, takže jsem startoval ve třetím flajtu. Výhodou bylo, že jsem se potkal s hráči, se kterými jsem hrál naposledy před více než rokem v České Lípě (článek zde). Shodou okolností to byla taky 4. NGTM a mými spoluhráči byli Tomáš Hejda a Jirka Musil.

První devítka v paru

Do druhého kola Národní Golfová Tour Mládeže 2020 – Masters jsem šel s jedním. Důstojně se rozloučit s NGTM 2020 a zahrát si alespoň jedno dobré kolo.
Sice jsem dnes opět zahrál bogey na těžkých jamkách 2 a 8, ale to byly jediné ztráty na první devítce. Naopak se mi podařilo zopakovat birdie na devítce a navíc ještě přidat další na sedmičce! První devítka tak byla v paru a já byl konečně se svojí hrou spokojený. Dokonce i driver byl dnes o poznání přesnější ?.
Kluci hráli dobře, ale občas se jim do hry vloudila chybička. Potrápila je hlavně jako mě osmička, kde si připsali shodně double bogey.

Druhý nejlepší výsledek dne

Tentokrát jsem se vyvaroval chybám v úvodu dřevěné devítky a první tři jamky zahrál v paru. Dnes jsem paradoxně chyboval na jamce 13, kde jsem včera zahrál birdie. Tuto chybu jsem ale okamžitě opravil na 3-parové čtrnáctce, kde mě pouze centimetry dělily od prvního Hole in One.

Za celý turnaj jsem nenašel recept na závěrečnou jamku a díky tomu jsem hrál na druhé devítce +1. Každopádně výsledek 73 ran (+1) ve druhém kole byl druhým nejlepším výsledkem v mé kategorii. Dnes jsem nestačil pouze na vítěze turnaje Národní Golfová Tour Mládeže 2020 – Masters Vaška, který se i ve druhém kole dostal pod par hřiště.
Tomáš zahrál na druhé devítce skvělý výsledek +2 díky double bogey na patnáctce a Jirka měl pro změnu lepší železnou devítku. S oběma se mi dnes hrálo moc dobře a byla to po delší době příjemná změna.

Dvě „brambory“

Ani výborný výsledek ve druhém kole mi však nepomohl ke stupňům vítězů. Ondra Doležal zopakoval včerejší dobrý výkon a po vyrovnaných kolech 76 a 75 si z Kaskády odvezl třetí místo. O vítězství přišel v závěru Louis, který neudržel náskok tří ran z prvního kola.
Z turnaje jsem odjížděl se smíšenými pocity. Sice se mi podařilo zahrát skvělé kolo, ale čtvrté místo je vždy nevděčné. Navíc jsem tím přišel i o celkové třetí místo NGTM 2020. Z Brna jsem si tak domů vezl dvě „brambory“ a k obědu si dám asi raději knedlík ?.