Národní Golfová Tour Mládeže 2020 – Poděbrady

Národní Golfová Tour Mládeže 2020 – Poděbrady se konala v náhradním termínu 20. června 2020. A musím dodat, že podmínky byly na hranici regulérnosti!

Cvičné kolo v dešti

Ve čtvrtek nás v Poděbradech přivítalo slunečné počasí, ale už při cvičném kole v pátek, na které jsem vyrazil společně s Alexem Bernátkem bylo hřiště na hranici hratelnosti. Silný vytrvalý déšť na podmáčeném hřišti z minulého týdne neměl kam odtéci a na hřišti se tvořila jezírka. Alex to po devítce vzdal, já jsem sice pár jamek vynechal, ale statečně jsem došel až na osmnáctku. Potom už rychle na pokoj a snažit se usušit co se dá. Odpoledne přece jen na chvíli déšť ustal, takže jsme vyrazili na místní kolonádu (viz. fotogalerie).

HRAJE SE 9 JAMEK

Vzhledem k tomu, jak vytrvalý byl noční déšť, nepředpokládal jsem, že sobotní první kolo odehrajeme. Soutěžní výbor však rozhodl – HRAJE SE 9 JAMEK (1,2,3,4,5,15,16,17,18) BEZ ÚPRAVY HCP.
Do turnaje jsem nastoupil společně s Vaškem a Hugem. Místy po kotníky ve vodě, zatopené greeny i fairway, míče se po dopadu zaryly do zemně. Technické jamky v lese, na které jsem se nejvíce těšil se dnes nehrály. Takto jsem si start NGTM nepředstavoval.

Dobrá hra v těžkých podmínkách

I přes náročné podmínky se mi první kolo celkem podařilo. Sice jsem na první jamce zapsal bogey, ale po nevydařené druhé ráně to byl ještě dobrý výsledek. Navíc chyboval i Vašek a Hugo si připsal dokonce dvě rány.
Na dalších třech jamkách jsme hráli s Vaškem stejně v paru, Hugo ztratil další ránu na trojce. Možná jsem byl sám překvapen, že se mi hra v tak těžkých podmínkách daří.

Birdie a 3 parové jamky

Po skvělé ráně k tyči na páté jamce tady bylo první birdie a rázem jsem byl ve vedení! Ne však na dlouhou. Zbytečný 3-putt na následné 3-parové jamce znamenal srovnané skóre v čele turnaje.
Hned vzápětí tady však byla další 3-parová jamka. A tady jsme si role vyměnili. Já v paru a Vašek bogey. Jaké byly podmínky před ranou na green? Podívejte se.

Pokažený závěr

Závěr mi však nevyšel. Na osmičce jsem zahrál bogey a double bogey na poslední jamce dnešního dne mi pokazilo nejen náladu, ale i dobře rozehraný turnaj. Místo toho, abych přenocoval společně s Václavem na prvním místě a do druhého kola si přinesl náskok, zbytečné ztráty v závěru znamenaly dělenou druhou pozici se Štěpánem a Hugo byl na čtvrtém místě pouze o ránu. 1. NGTM pod záštitou předsedy ČOV 2020 byla rozehrána slušně a byla tady šance na premiérové stupně vítězů.

Chyba na dvojce

Druhý den už bylo hřiště přece jen hratelnější. Sice jsme opět byli nuceni použít deštníky, vody už bylo podstatně méně.
Do druhého kola vlétl skvěle Vašek a když byl po pěti jamkách -2, zdálo se, že je o vítězi rozhodnuto. Já jsem skvělým puttem zachránil par na jedničce, ale o mém osudu rozhodla následující druhá jamka. Štěpán udělal na drivu chybu a musel se druhou ranou pouze vyhrávat na fairway, já však po skvělé první ráně nezvládl ránu hybridem do greenu a poslal míč do vodní překážky! Nevím co se stalo. Míč nenastoupal a byl ve vodě. Místo pohodlného paru z toho bylo double bogey a já věděl, že vítězství je pryč. Navíc jsem ránu ztrácel i na Štěpána.

Čtvrté místo

Od té chvíle jsem byl v hlubokém útlumu a přicházely další chyby. Bogey na následující jamce znamenalo další ztrátu a já věděl, že mi v tuto chvíli utíkají i stupně vítězů. Ještě jsem chtěl zabojovat na pětce, kde jsem předchozí den zahrál birdie. Dnes jsem ale z ještě lepší pozice málem utopil míček a připsal si další ránu. Dnešní kolo mi prostě nevyšlo.
Naopak Štěpán po birdie na šestce ještě trošku zatlačil na Vaška, ten však v závěru už drama nepřipustil a došel si pro vítězství. Štěpán si velice dobrým druhým kolem zasloužil druhé místo a na mě nakonec zůstala brambora, když Hugo zahrál o tři rány lépe než já a to mu stačilo na bronzovou medaili.

Závěr

Co říct závěrem? Na parkové hřiště v Poděbradech jsem se moc těšil, ale příroda tentokrát nestála na mé straně. Tak možná někdy příště, až se odehraje celé hřiště. Národní Golfová Tour Mládeže 2020 – Poděbrady nedopadla úplně podle mých představ. Tak snad to mistrovství ČR dopadne lépe (článek zde).