Zimní liga 2018 – Ostrava Lhotka

Na začátek roku 2018 nás trenéři přihlásili do zimní ligy, která se hraje ve sportovní hale v Ostravě Lhotce. Za FC Odra Petřkovice náš tým U10 nastupuje jako Petřkovice „B“.  Hraje se každou sobotu po jednom zápase.

Týmy v základní skupině

Hlubina, Vítkovice 1919, Stará Bělá „B“, Ostrava-Jih „B“, MFK Vítkovice – Dívky, Dolní Lhota

20.1.2018 9:35    Petřkovice „B“ – Hlubina

První zápas jsme odehráli proti Hlubině se šťastným koncem pro nás. První půli jsme sice soupeře nepouštěli do velkých šancí a měli jsme míč více na svých kopačkách, ale nedařilo se nám proměňovat gólové šance a soupeř z brejků tvrdě trestal. I já jsem se dopustil jedné hrubé chyby, kdy jsem rozehrál na soupeře, který nezaváhal a chybu potrestal.
O přestávce nám trenér Marcel Turek naordinoval správnou taktiku a po zlepšeném výkonu jsme vyhráli 4:3. Mohli jsme tak v prvním zápase slavit vítězství a těšit se na další zápasy.

27.1.2018 12:50    Vítkovice 1919 – Petřkovice „B“

Ve druhém zápase jsme narazili na silnějšího soupeře a od začátku bylo jasné, že tento zápas bude pouze otázkou skóre. Soupeř nás jasně přehrál a zaslouženě zvítězil v poměru 16:4.

3.2.2018 9:35    Stará Bělá „B“ – Petřkovice „B“

Po výprasku od Vítkovic jsme si chtěli spravit chuť na dalším soupeři. Byl to zápas bez mé účasti, protože jsme s rodiči o pololetních prázdninách vyrazili za čerstvým vzduchem do Karlovy Studánky. Zatím co já jsem lyžoval Jeseníkách, kluci sehráli skvělý zápas a zaslouženě vyhráli 4:6.

10.2.2018 9:35    Petřkovice „B“- Ostrava-Jih „B“

A byla tady další sobota a s ní již čtvrtý zápas zimní ligy ve Lhotce. Začali jsme dobře a po gólu Gabriela Ličky náš tým vedl 1:0. Zápas byl v první půli hodně vyrovnaný, ale opět jsme doplatili na neproměňování šancí a soupeř vývoj zápasu do přestávky otočil ve svůj prospěch.
Rychlé dva góly na začátku druhého poločasu znamenaly zvrat ve vývoji utkání a když se nám podařilo odskočit na rozdíl dvou gólů, doufali jsme v další vítězství. Soupeř se však nevzdal a v závěru nás přitlačil a snížil na rozdíl jediného gólu. V závěru zápasu jsme museli čelit těžké situaci, když rozhodčí zapískal přímý kop za malou domů. Naštěstí jsme soupeři nedovolili srovnat skóre a připsali si další výhru 5:4. Po zápase nás trenér Roman Kusák pochválil za bojovný výkon.

17.2.2018 13:55    MFK Vítkovice – Dívky – Petřkovice „B“

Dnešní zápas se odehrál až po obědě, takže nás trenér nabádal, ať si dáme něco lehčího. Naším soupeřem byly tentokrát díky, které nás předčily nejen výsledkově, ale hlavně svojí výškou. Vzhledem k tomu, že turnaj hrají převážně o rok starší kluci a dívky můžou být ještě o další dva roky starší, nastoupily proti nám i třináctileté slečny. Ze začátku se nám podařilo dívky zaskočit rychlým pohybem, ale postupem času nás soupeř začal přehrávat. Skóre tak narůstalo v jejich prospěch a my byly rádi, že se nám podařilo vstřelit alespoň jeden čestný gól. Náš tým prohrál 13:1.

24.2.2018 13:55    Petřkovice „B“ – Dolní Lhota

Na poslední zápas ve skupině jsem byl rodiči s předstihem omluvený, protože jsem v týdnu dostal vysoké teploty – přepadla mě chřipka, takže místo fotbalu a golfu jsem ležel v posteli.
Zápas se nakonec neodehrál, protože jsem nebyl sám, koho dostal virus chřipky. Náš tým by dal pětku dohromady, ale soupeř dorazil v ještě menším počtu. Tak se stalo, že poslední zápas jsme vyhráli kontumačně 3:0
Zimní ligu jsme tedy odehráli s bilancí  4 vítězství a 2 porážky a získali v tabulce 12 bodů. Stejně jako týmy MFK Vítkovice a Vítkovice 1919, Díky horšímu skóre 23:40 jsme obsadili v naší skupině 3 místo. Výsledky turnaje ve skupině najdete zde.

10.3. 2018 13:45   Utkání o 5. místo Petřkovice „B“ (U10) – Petřkovice „A“ (U11)

Vzhledem  k tomu, že jsme v naší skupině B skončili na 3. místě, nastoupili jsme k utkání o 5 místo. A jednalo se o derby, protože ve skupině A skončil na 3 místě tým Petřkovice U11.
Nastoupili jsme tak proti o rok starším kamarádům, se kterými jsem kdysi taky hrával. A bylo to překvapivě vyrovnané utkání! První poločas jsme dokonce vyhráli 4:3.
Soupeř ale do druhého poločasu nastoupil s větší rychlostí a vyšším důrazem a rychle stav zápasu otočil ve svůj prospěch. My už pouze v závěru utkání výsledek korigovali na konečných 5:7.
Za předvedený výkon jsme si ale zasloužili pochvalu a na turnaji jsme získali 6. místo.
Seznam utkání o umístění zde.

Zimní liga 2018 - Ostrava Lhotka
Fotogalerie

administrator

Jmenuji se Mikuláš Vojtěšek a mám rád všechny sporty. Hlavně ty, kde je nějaký míč, míček, balón … Členem: Park Golf Club Ostrava FC Odra Petřkovice 2014 Celkové 1. místo TCM TOUR 2015 Celkové 4. místo Morava Cup – benjamínci 2016 Celkové 2. místo Morava Cup – benjamínci 2017 Mistr PGCOV do 12 let Celkové 2. místo RMTM 2017 Východ B Morava, Kategorie společná HCP>28 Celkové 2. místo Morava Cup – GH – 7-12 let 2018 Mistr PGCOV do 12 let 3. místo Mezinárodní mistrovství Rakouska studentů a mládeže, kategorie U10 Celkové 3. místo Regionální Moravská Tour Mládeže, Kategorie AB 7-12 let Celkové 5. místo Morava Cup – AB – 7-12 let 74 ran, výsledek +2 – RMTM Morava Cup 2018 – Šilheřovice 2019 Mistr PGCOV do 12 let Žákovský mistr Beskydského golfového klubu 2. místo Mistrovství klubu PGCOV ve hře na jamky dvojic Celkové 3. místo Regionální Moravská Tour Mládeže, Kategorie AB 7-12 let Celkové 3. místo Morava Cup – AB – 7-12 let 9. místo NÁRODNÍ MISTROVSTVÍ ČR žáků a kadetů 2019, kategorie Mladší žáci (7-12 let) 11. místo Národní Golfová Tour Mládeže 2019