RMTM Morava Cup 2018 Olomouc dvoudenní

O víkendu se uskutečnil první turnaj regionální túry mládeže ze série Morava Cup – RMTM Morava Cup 2018 Olomouc. Jednalo se o turnaj dvoudenní, takže se do celkového hodnocení započítávaly výsledky z prvního a druhého kola dohromady.

Vzpomínky na loňský turnaj

Ještě jsem měl v hlavě vzpomínky na turnaj, který se konal v Olomouci v loňském roce. Po dvoudenním klání jsme nakonec měli shodný počet ran hned čtyři hráči a šlo se do rozstřelu, kde jsem na třetí jamce rozhodl o svém vítězství v turnaji (článek o turnaji).

Kategorie AB 7-12 let, hcp 0-28,4

Loňský rok je už ale za námi a já se chystal na svoji premiéru v kategorii AB 7-12 let, hcp 0-28,4. Do turnaje jsem nakonec nastoupil podle aktuálního HCP jako poslední, nicméně po vydařené přípravě na Slovensku (článek zde), jsem byl odhodlán poprat se o co nejlepší umístění.
Na startu jsem se potkal se Štěpánem, se kterým jsem v loňském roce v kategorii GH odehrál několik vyrovnaných turnajů a vyrazili společně do boje ve třetím flajtu.

První kolo

Od začátku to byla mezi námi vyrovnaná partie. Do deváté jamky byl mezi námi maximálně rozdíl jedné rány a oba jsme předváděli pěkný golf, když se nám dařila krátká hra. Na devítce jsem díky zahranému paru odskočil na tři rány, které jsem si donesl až do klubovny.
I druhou devítku jsem začal v dobrém tempu a hrál skvělé kolo. Až do jamky číslo 15. První triple bogey, když jsem třetí ranou přehrál green. Špatné chipy i paty znamenaly první chybu. Trošku mě to rozhodilo a i další jamku jsem zahrál se stejným výsledkem. Zahraný par na předposlední jamce mi měl dodat klid, ale špatně trefený drive na 18-ce doskákal těsně až do autu a bylo z toho třetí triple bogey. Škoda chyb v závěru, ale i tak mi dnešní výkon stačil na průběžné 4. místo o ránu za Evičkou. Konečných 92 ran znamenalo 43 STB a snížení HCP z 26,1 na 23,3!

Druhé kolo

Do druhého kola jsem vstoupil s odhodláním zahrát první devítku se stejným výsledkem a vyvarovat se chybám v závěru. Zahraný par na první jamce znamenal uklidnění a nebýt zahrané vody na 3-parové osmičce, první úkol mohl být splněn. Tak jsem proti včerejšku ztratil dvě rány. Tatínek opět v roli caddyho mi celou dobu říkal, že si mám pohlídat poslední jamky a bude to dobrý výsledek.
Kritické jamky 15 a 16 jsem dnes zahrál v double bogey a i když na poslední jamce přišel trojpat, zahrál jsem druhé kolo za 91 ran a 41 STB znamenalo další snížení HCP na 21,3. Štěpán na závěr kola zahrál pěkný chip in do paru.

Třetí místo o ránu

Po dohrání jsem byl smutný, protože jsem chtěl hrát druhé kolo pod 90 ran, ale tento smutek záhy vystřídala radost. O jednu ránu jsem celkově skončil na 3. místě!!! Turnaj vyhrál Václav Švub ml., který zahrál ve druhém kole skvělých 78 ran a na druhé místo odsunul vedoucího hráče po prvním dni Davida Pavelku. Čtvrtá potom skončila Evička Tichánková a na pátém místě dohrál můj spoluhráč Štěpán Plášek.
Tento turnaj mi ukázal, že zimní příprava pod novým trenérem byla kvalitní a já mám možnost i v letošním roce útočit na příčky nejvyšší.

Třetí místa na začátku sezóny

Na závěr malé okénko do historie:
2015 – 3. místo – první turnaj Morava Cup v Čeladné – zahajovací turnaj, kat. Benjamínci  (článek zde)
2016 – 3. místo – Morava Cup v Čeladné – první turnaj, kat. Benjamínci (článek zde)
2017 – 3. místo – Morava Cup v Penati – zahajovací turnaj , kat. GH 7-12 let, HCP 28,5-54 (článek zde)
2018 – 3. místo – Morava Cup v Olomouci – první turnaj kat. AB 7-12 let, HCP 0-28,4 (článek zde)