Mezinárodní mistrovství juniorů Slezska

O víkendu se hrálo Mezinárodní mistrovství juniorů Slezska, které se odehrálo na hřištích Armada GC PL a Lipiny CZ. Každý turnaj se hrál navíc samostatně, jako RMTM – MM SLEZSKA – SILESIA JUNIOR CHALLENGE a RMTM – JUNIOR CHALLENGE A MM SLEZSKA.

RMTM – MM SLEZSKA – SILESIA JUNIOR CHALLENGE

„Pole golfowe“ Armada GC

Úvodní turnaj se odehrál na hřišti Armada GC v polské Bytomi. Na hřišti jsem hrál před čtyřmi lety, ale tenkrát to bylo ještě z oranžových odpališť. Nicméně již tehdy jsem si všímal, že je hřiště hodně úzké a s velkým počtem trestných oblastí. V článku z roku 2018 jsem v závěru napsal: „Byl to pěkný turnaj na zajímavém hřišti, které dokáže z delších odpališť určitě potrápit nepřesné hráče.“. Celý článek si můžete přečíst zde. Dnes jsem měl několikrát příležitost se s touto pravdou seznámit.

Druhé místo

Kde se hrálo jsem už napsal a nyní je nutné doplnit, s kým jsem hrál. Startoval jsem v prvním flajtu a mými spoluhráči byly nejlepší polské juniorky – Kinga Kuśmierska a Nina Pitsch. Do turnaje jsem vstoupil hodně nervózně a double bogey na úvodní ne příliš náročné jamce bylo velkou ztrátou. Na třetí jamce jsem měl štěstí, když se mi rána odrazila z autu od stromu na střed ferveje. Naopak na sedmičce se mi rána těsně odrazila do trestné oblasti. Na druhé devítce jsem ztratil dvě rány po 3-puttech, ale v závěru jsem si díky dvěma birdie dokázal vzít rány zpět. Výsledek +3 nebyl špatný, ale nebýt špatného úvodu, mohlo to být lepší. V Bytomi se z vítězství radovala Kinga E(72), já jsem skončil na druhém místě +3(75) a třetí skončil Michał Gustaw +17(89).

RMTM – JUNIOR CHALLENGE A MM SLEZSKA

Problém s organizací turnaje

V neděli mělo Mezinárodní mistrovství juniorů Slezska pokračování v Lipinách. Dělám to nerad, ale musím se opět pozastavit nad přístupem pořadatele turnaje. V letošním roce přišli na startu s novinkou, že na hřiště můžou pouze hráči a rodiče a trenéři byli vykázáni. Pokud hraji podle Hard Card ČGF a chci udělat nějakou změnu, tak to napíšu do propozic turnaje! Nebo to dám do přílohy! A ne že to oznámím na startu!!! Navíc start pouze podle HCP napříč kategoriemi se taky neukázal příliš šťastný. A to už nemluvím o půlhodinové pauze po první devítce!
Shrnu to asi následovně, myšlenka turnaje odehraném na dvou hřištích v Polsku a Česku je skvělá, ale problém je s organizací. Navíc nelze hrát turnaj šest hodin a poté čekat další skoro tři hodiny na vyhlášení!!!

Opět druhé místo v kategorii

V Lipinách startovaly 4-členné flajty a já jsem do turnaje nastoupil po boku Viktora Sokolovského, Karoliny Horákové a Laury Hellerové. S Viktorem se známe z klubu, s Laurou jsem toho letos hodně odehrál a s „Kájou“ se znám už z roku 2017 – viz. foto. Dnes se mi naopak vstup do turnaje vydařil, když jsem proměnil hned první putt do birdie. Bohužel na první devítce bylo poslední, naopak jsem nasázel čtyři bogey. Možná by se pánové z Lipin mohli někdy podívat na vrcholnou golfovou akci jak se vrtají pin pozice a nevymýšlet na tréninku nesmyslné pozice. To jenom na okraj.
I když jsem na druhé devítce v úvodu zahrál dvě bogey, byl jsem s výkonem spokojený. Hra v poli byla dobrá a co jsem ztratil, bylo pouze na greenu. Každopádně výsledek +5(81) mi stačil v kategorii 13-14 let na druhé místo opět za Kingou E(76), třetí skončila Amálka Pink +9(85).

Druhý vicemistr Slezska

Mezinárodní mistrovství juniorů Slezska 2021 bylo dohráno a vítězem se stala skvěle hrající Kinga Kuśmierska E(72,76), před svojí starší spoluhráčkou z klubu Ninou Pitsch +4(74,78), která obhajovala prvenství a titul juniorského mistra Slezska z loňského roku a já jsem vybojoval třetí místo a stal se tak druhým vicemistrem Slezska po výsledku +8(75,81).
Závěrem bych asi vždycky napsal, že se pokusím v příštím roce o titul, ale obávám se, že díky hrozné organizaci se tohoto turnaje už nezúčastním. Ale uvidíme, jak praví přísloví: „nikdy neříkej nikdy“. Možná mě to za rok nebo dva zase přejde a dám pořadatelům ještě šanci. Ale pokud můžu mít přání, poučte se z předchozích chyb, myšlenka turnaje je dobrá a ke spokojenosti stačí málo!
Dlouhé čekání na vyhlášení jsem si zkrátil hrou na veřejném hřišti ve společnosti dnešních vítězů ve svých kategoriích Tadeášem a Davídkem. Jsou to borci!

SILESIA JUNIOR OPEN – Międzynarodowe Mistrzostwa Regionu Śląskiego Juniorów – kompletní výsledková listina